Naslovnica Jednodnevni izleti Dnevni izlet na odmaralište "VIS" Riječani
Dnevni izlet na odmaralište "VIS" Riječani PDF Ispis E-mail

Organizira: OPĆINSKA ORGANIZACIJA „CRVENI KRST“ MODRIČA

KRATAK OPIS: Aranžman obuhvata jednodnevni boravak učenika u odmaralištu „Vis“ Riječani, koje je udaljeno 12 km od Modriče i predstavlja jedan od najvećih turističkih potencijala naše općine. U netaknutoj prirodi, okružen šumom i daleko od gradske gužve nalazi se kamp koji učenicima može da ponudi slijedeće aktivnosti: šetnje u prirodi, razne vrste sportskih aktivnosti (nogomet, košarka, odbojka, odbojka na pijesku, futing), ekološki čistu sredinu, edukativne radionice na temu ekologije, naravno smještaj i restoran koji pravi isključivo domaću zdravu hranu. Cijeli izlet se odvija u prirodi, i djeca su odvojena od svoje svakodnevnice (buke, galame, auta, štetnih gasova i drugih štetnih materija po djecu). Najvažnije od svega je da se djeci omogući mir i tišina, i da bar taj jedan dan budu u zdravoj životnoj sredini.

U ovaj aranžman ulazi i posjeta manastiru na Dugoj Njivi koji se nalazi nedaleko od kampa. Što se tiče kuhinje, jelovnik uključuje samo domaću hranu, uz mogućnost izbora (vegetarijanaca). Zdrav život i mogućnost odmora je glavna preporuka ovoga aranžmana. Malo je turističkih destinacija koje mogu da ponude ovakav mir za djecu, i Riječani postaju jedan od najvećih turističkih potencijala Republike Srpske. Uz ogroman prirodni potencijal, Vis -Riječani nudi i mnogo terena za sport, te staze za šetnje i tako daje mogućnost svakom učeniku da radi ono što voli.

Program:

 • 09:00 - Doručak
 • 10:00-11:00 - Šetnja po prirodi
 • 11:00-12:00 - Vrijeme za igru (sport, rekreacija, odmor)
 • 12:00-13:00 - Ručak
 • 13:00-13:30 - Pauza
 • 13:30-16:00 - Obilazak manastira na Dugoj Njivi
 • 16:00-17:30 - Edukativna  radionica
 • 17:30-18:00 - Večera
 • 18:00-19:00 - Slobodno vrijeme za djecu

Ciljna skupina turista: ciljna grupa su djeca osnovnih škola.

Broj sudionika/turista  po aranžmanu: Maksimalan broj turista po aranžmanu je 100 đaka.

Individualna cijena aranžmana po sudioniku: individualna cijena jednodnevnog  aranžmana je 24 KM/ 12 EUR

Popust na veći broj sudionika ili druge olakšice: preko 50 đaka cijena po sudioniku jednodnevnog aranžmana iznosi 20 km/ 10 eur

Cijena uključuje:

 • Puni pansion
 • Obilazak manastira na dugoj njivi

KONTAKT

Stanko Tomić

Tel/faks: +387 (0) 53/810-224,

Mob: +387 (0)65/614-170

E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Ili

Udruženje „SPORI TURIZAM“ Bosna i Hercegovina

Adresa: Ulica Prva bb, 72230 Žepče

TEL/FAX: +387 (0) 32 880 273

EMAIL: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

 

RESTORAN „JEZDOŠ“

Restoran „Jezdoš“ ime je dobio po tradicionalnom nazivu lokaliteta u mjestu Ljeskovica, gdje je i smješten. Nalazi se uz regionalni put R-456 Žepče - Zavidovići - Tuzla, na pola puta između gradova Žepče i Zavidovići. Restoran „Jezdoš“ predstavlja mirnu oazu gdje možete uživati u tipičnim lokalnim jelima, ali i specijalitetima međunarodne kuhinje. Vanjska terasa okružena zelenilom otvorena je tijekom ljeta, dok u zimi restoran može primiti i do 70 gostiju u zatvorenom interijeru, uređenom u ugodnom ruralnom stilu.

SVAKA ČAST! – S obzirom da restoran djeluje od 2011.godine, već od samih početaka promovira očuvanje okoliša, štednju prirodnih resursa i posebnosti lokalnog teritorija. Štedne žarulje koriste se u cijelom ugostiteljskom objektu, organski otpad koristi se za kompost, a gotovo sve namirnice potrebne za pripremu jela nabavljaju se od lokalnih poljoprivrednika.

OKO STOLA – Jelovnik „Jezdoša“ uključuje tipična lokalnih jela, i jela po narudžbi kao i moderne međunarodne specijalitete. Asortiman aperitiva uz standardnu ponudu svjetskih brendova sadrži i domaće rakije i domaće vino, proizvodne po tradicionalnoj recepturi.

OKRUŽENJE – Restoran se nalazi u neposrednoj blizini prirodnih ljepota, izvora mineralnih voda i šuma Ljeskovice, i na udaljenosti od samo 5 km od Žepča i Zavidovića, gdje gosti mogu posjetiti različite turističke sadržaje i manifestacije. Park prirode Tajan i odmaralište „Kamenica“ dostupni su zainteresiranim gostima u samo 20-ak minuta vožnje, a zbog izvrsne lokacije i izraženog interesa gostiju, restoran u budućnosti ima i planove za uvođenje smještajnih kapaciteta.

 

KONTAKT:

Restoran „Jezdoš“

Adresa: Ljeskovica bb, 72230 Žepče, BiH

GSM: +387 (0) 61 432 673

 

Udruženje „SPORI TURIZAM“ Bosna i Hercegovina

Adresa: Ulica Prva bb, 72230 Žepče

TEL/FAX: +387 (0) 32 880 273

EMAIL: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

 

 • Bosnia(BA)English (United Kingdom)
  Mappa della Bosnia
  Baner